Friends World Committee for Consultation - Europe & Middle East Section

EMESi Noorkveekerite Palverännakukomitee

View slideshow »

Noorkveekerite Palverännakukomitee on pikaealine vaimulik organisatsioon, mis aitab 16–18-aastastel USA ja Euroopa noortel uurida oma juuri kveekeriliikumises.

Palverännak toimub iga kahe aasta tagant vaheldumisi Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Viimane palverännak toimus 2008 teemal ”Retk läbi konflikti rahuni”. Pärast peatumist Glasgow’ kodudes rändasid palverändurid Yealand Conyersi, kus nad tutvusid ”1652. aasta maaga” ja veetsid kolm päeva kogukonna rajamist harjutades. Nende järgmine peatuskoht oli Dublin, kus nad osalesid teenistusprojektis, et seejärel reisida edasi Moyalloni kveekerite keskusesse Põhja-Iirimaal. Lisaks muudele tegevustele oli neil võimalus külastada kveekerite keskust, kveekerimajakest, Stormonti ja Maghaberry vangla külastuskeskust. Palverännak lõpetati kahepäevase külastusega Glasgow’ ja Biggari lähedale Wiston Lodge’i.

Siit võid lugeda palverännaku aruannet.

Noorkveekerite Palverännak 2010

Ameerika Ühendriikide loodepiirkond

14. juuli – 13. august 2010

Tänavusuvise palverännaku kavandamine käib täie hooga. Juhid on kindlaks määratud ja palverändurid välja valitud. Kogunemine on USAs Seattle’is, ning pärast lühikest peredes peatumist rännatakse edasi Puget Soundi kveekerilaagrisse, kus veedetakse enam kui nädal, rajades kogukonda ja osaledes teenimisprojektides. Seejärel pöörduvad palverändurid tagasi Seattle’isse, kus neid võtab vastu Põhja-Seattle’i sõprade kirik (NSF), ning kus nad tutvuvad lähemalt Ameerika sõprade teenimiskomitee (AFSC) tegevuse ja indiaaniküsimustega. Kolmandal nädalal liigutakse edasi Portlandi, kus on plaanis osalemine mitmetel koosolekutel ja kirikuüritustel; samuti lüüakse kaasa teenimisprojektis. Seejärel veedetakse mõned päevad Oregoni rannikul Camp Mugruderi laagris. Palverännakule paneb punkti Camasi sõprade kiriku poolt korraldatav lõpupalvus.
Palverännak toimub iga kahe aasta tagant ja seda korraldavad üheskoos FWCC, Maailma Sõprade konsultatsioonikomitee Euroopa ja Lähis-Ida ning Ameerika sektsioonid. See on hea võimalus edendada kveekerite maailmapere eripärade armastavat mõistmist.

Palverännak toob neljanädaraseks uurimisretkeks kokku neliteist noort (16–18-aastast) Sõpra Põhja-Ameerikast ja samapalju Euroopast, ning kaks täiskasvanud abilist kummastki sektsioonist. Palverändurite kultuuriline, keeleline ja teoloogiline taust on mitmekesine. Koosveedetud aja jooksul te reisite ja õpite üheskoos, püüdes edendada ja arendada ka oma vaimset elu.

Nüüd on avatud taotlused Euroopa palveränduritele, kes peavad juulis 2010 olema 16 kuni 18 aasta vanused. Palverännak maksab 1900 Suurbritannia naelsterlingit. Meil on olemas ka mõned stipendiumid, nii et ärge hinna tõttu taotlust esitamata jätke!

This slideshow requires Adobe Flash Player to be installed:
Download Flash Player for free

Find a Meeting

Among Friends Journal

Quickfind EMES journal
(pdf format)

View all journals

EMES Annual Report

Quickfind EMES Annual Report
(pdf format)

View all annual reports

Corporate image:

Quickfind EMES logo
(approved use only)

View all logo formats

Download free Acrobat Reader to view PDFs

Get Acrobat Reader

Member Login

Visit other FWCC websites: World Office | Africa Section | Asia & West Pacific Section | Section of the Americas