Friends World Committee for Consultation - Europe & Middle East Section

Tallinna Kveekerite palvusgrupi avaldus

Ehkki kveekereid (mitte ajada segamini Eesti Kveekerliku Püha Miikaeli Ilmutuse kogudusega) on Eestils olnud taasiseseisvumisest alates, hakati palvuskokkusaamisi pidama alles 2004. aastal Tallinnas. Algatajaiks olid kaks välismaalasest kveekerit, kellest üks oli pärit Inglismaalt, teine Soomest. Aastatel 2005-2008 peeti palvuskokkusaamisi regulaarselt igal teisel pühapäeval, kusjuures lisandus veel kolm inimest. Alates septembrist 2008 on Palvuskokkusaamisi peetud väga ebakorrapäraselt ja juhuslikult; selle põhjuseks on ühitamatud töögraafikud, väsimus ja teised kohustused. Käesoleva avalduse kirjutamise ajal toimivad meie kokkusaamised pigem sarnase mõttemaailmaga inimeste kohtumise kui usulise sündmusena, kuid on ka sellistena väärtuslikud.
Kui palvuskokkusaamine õnnestub pidada, on enamasti kohal viis püsiosavõtjat (kellest kaks on eestased) ning sageli ka külalisi mujalt Eestist, Soomest, USAst, Saksamaalt jne. Rühm tervitab iga võimalust kohtuda ja ühispalvust pidada teiste kveekerite või kveekerlusest huvitatud inimestega, ning rühmaga on võimalik ühendust võtta meie ’mitteametliku’ sekretäri Anna-Leena Vierumäki kaudu. Tema e-posti aadress on anna-leena@vierumaki.com.
Meie grupp on küll väike, kuid me ei tunne end nõrgana. Oleme oma tegevusaladel väga aktiivsed. Lisaks Ida-Eestis asuva Sillamäe lastekeskuse toetamisele tegutsevad mõned meie hulgast lastekeskuses Tähetorn ja annavad iganädalasi inglise keele tunde Tallinna eeluurimisvangla vangidele. Muu hulgas osaleme ka sõjavastastes meeleavaldustes ja toetame kobarpommide keelustamist. Oleme toetanud Kveekerite Euroopa Asjade Nõukogu (QCEA) tegevust naisvangide terviseuuringute küsimuses, võtnud vastu siinkandis reisivaid Euroopa ja Lähis-ida sektsiooni (EMES) töötajaid ja kirjutanud juhiseid rändjutlustajatele.
Oleme osalenud palvus- ja piirkondlikel kokkusaamistel Viinis, Riias ja Helsingis, ning oleme pidevas ühenduses meie piirkonna, sealhulgas Venemaa kveekeritega. Meie võrgustik on küll ülihabras, kuid meil on olemas ühendus organisatsioonidega kogu Euroopas. Nii et meil on palve: kui viibite ise, või teate kedagi, kes viibib meie piirkonnas, siis palun võtke meiega ühendust. Olgu te siis kveeker või lihtsalt huvitatud kveekerlusest, olete vägagi teretulnud!

Find a Meeting

Download free Acrobat Reader to view PDFs

Get Acrobat Reader

Member Login

Visit other FWCC websites: World Office | Africa Section | Asia & West Pacific Section | Section of the Americas