Friends World Committee for Consultation - Europe & Middle East Section

Draugu reliģiskā sabiedrība (kveikeri)

Contents

5. Kveikeri pasaulē

Vispasaules Draugu Konsultāciju Komiteja (FWCC) tika dibināta 1937.gadā. Pašlaik tai ir pievienojušās aptuveni 60 Gadskārtējās Tikšanās ar vairāk nekā 340.000 Draugiem, kuru pārstāvji tiekas reizi trijos gados. Vispasaules nodaļa Londonā darbojas kā starptautiskais kontaktēšanās centrs, kas uztur sakarus ar Vispasaules Draugu Konsultāciju Komitejas 4 sekcijām un kveikeru nodaļām, kas ir izveidotas pie Apvienoto Nāciju Organizācijas.

Starptautisko dalībnieku programma saista izolētos Draugus un pielūgsmes kopas visā pasaulē.

Vispasaules Komitejas Eiropas sekcija tika nodibināta 1938.gadā un kopš 1992.gada to sauc par Eiropas un Tuvo Austrumu sekciju (European and middle East Section).

1938.gadā tika nodibināta arī Ameriku apvienotā sekcija. Tā aptver aptuveni 40 dažādu tradīciju Gadskārtējās Tikšanās Rietumu puslodē.

Āfrikas sekcija (dibināta 1961.gadā) uztur sakarus ar Draugiem Kenijā, Burundi, Ugandā, Nigērijā, Zimbabvē, Dienvidāfrikā un citās šī kontinenta valstīs.

Āzijas valstu un Klusā Okeāna piekrastes valstu sekcija (dibināta 1985.g.) koordinē sadarbību starp nelielajām Indijas, Indonēzijas, Japānas, Austrālijas, Jaunzēlandes un citu šī reģiona valstu Gadskārtējām Tikšanām.

Daži kveikeru apmācības centri, tādi kā Pendlhilas koledža (ASV) un Vudbrukas izglītības centrs Lielbritānijā, kalpo kā apmācību kopienas, kurās atsevišķi Draugi un grupas apgūst jaunas idejas un meklē garīgas izaugsmes iespējas.

Ja jūs vēlaties uzzināt ko vairāk par kveikeru darbību dažādās valstīs, varat iepazīties ar materiāliem viņu saitos, kuru dažas adreses esam pievienojuši: www.quaker.org krieviski – quakers.inrussia.org drīzumā būs gatavs saits arī latviski: www.quakers.lv, bet jau šobrīd saņemt pilnīgāku informāciju jums palīdzēs Draugi:

• Daugavpilī – Eļena Beļajeva, elena74@inbox.lv, mob.6018388

• Liepājā – IneseAnsule, nese172001@yahoo.com, mob.9983559

• Rīgā – Ivars Ābelis, ivars43@yahoo.com, mob.9864028

Find a Meeting

Download free Acrobat Reader to view PDFs

Get Acrobat Reader

Member Login

Visit other FWCC websites: World Office | Africa Section | Asia & West Pacific Section | Section of the Americas